Wyposażenie harcerki

  • MUNDUR

Harcerka przede wszystkim kojarzy się z mundurem!
To jest bardzo dobre skojarzenie! Mundur, to bardzo ważny element harcerskiego życia. Jest obecny podczas zbiórek, biwaków, wyjazdów i wszystkich ważnych uroczystości.
Zachęcam, by nie odkładać tej inwestycji na „potem”, jednak nie wymagam, by po dwóch-trzech zbiórkach nowa harcerka go już miała.
Moim zdaniem najlepszy czas na zakup mundur jest po około 2/3 miesiącach czynnego uczestniczenia w życiu drużyny.
Mundur kupujemy samodzielnie w składnicy harcerskiej (internetowej lub stacjonarnej we Wrocławiu), możemy także popatrzeć za używanymi (często zdarzają się w bardzo dobrym stanie) na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych.
W skład żeńskiego mundur wchodzą: koszula mundurowa, spódnica mundurowa, pas harcerski parciany granatowy – wszystko według wzoru ZHP. Jest to wydatek rzędu 150 zł, warto wziąć ciut większy rozmiar, żeby harcerka nie wyrosła za pół roku 🙂
Uzupełnieniem są przyjęte w drużynie: chusta zielono-żółta, pierścień z logo ZHP haftowany, zielone pagony oraz czarne getry i żółte wywijki. Te wszystkie elementy kupujemy wspólnie drużyną i dostępne są u drużynowej. Chusta+pierścień+pagony to kwota 15 zł. Getry + wywijki 7 zł.
Dodatkowo na koszulę mundurową naszywamy plakietki: hufca oraz szczepu, – wszystkie dostępne u drużynowej w kwocie 10 zł za obie.
Do munduru w okresie zimnym nosimy gładkie cieliste lub czarne rajstopy. Zimą mogą to być czarne gładkie legginsy.

Na wiosnę planujemy wspólny, dofinansowany zakup kapeluszy oraz krótkich spodenek mundurowych, więcej o właściwym czasie 🙂

  • KOSZULKA DRUŻYNY

Czarna koszulka z logiem i nazwą drużyny. Do nabycia u drużynowej.

  • KOSZULKA SZCZEPU

Ciemno zielona koszulka z szaro-żółtym nadrukiem z przodu.
W niej identyfikujemy wszystkich członków szczepu, w miarę dostępności do nabycia w cenie 15 zł.

  • POLAR SZCZEPU

Czarny, dość gruby i bardzo ciepły polar członków 5 Szczepu Harcerskiego Gniazdo z małym nadrukiem z przodu i dużym z tyłu.
Ubieramy na mundur/ mundur+bluzę na chłodne dni. Niezastąpiony!
Współfinansowane ze środków szczepu, więc do nabycia w cenie 35 zł.

  • POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE

Tutaj według Państwa uznania i potrzeb. Na pewno przyda się karimata, śpiwór, menażka (lub komplet plastikowych naczyń: miseczka + talerzyk), niezbędnik, czyli sztućce oraz nietłukący się kubek.
Obowiązkowo na biwaki oraz obóz latarka 🙂